"Uykusuzluk Hakkında Bir Rüya" ensest tabusuna; parçalanmış bir zaman algısı içerisinde, günümüzdeki anlamını sorgulayıcı, bilindik bir hikâye üzerinden sinematografik bir bakış sunuyor.

Meryem ve Babası uzak bir köyde beraber yaşamaktadır. Kadınlığını keşfetmeye başlayan Meryem ve onunla sınırlı bir ilişkisi olan Babası önce birey olarak sonra da bir aile olarak kendilerini tanımlamaya çalışmaktadırlar. Deneyimle ve toplumdan öğrenilen bilgilerin dışında kalmış olmak,onları insani içgüdülerle erkek, kadın, aile kavramlarını yeniden tanımlamak zorunda bırakır.


The film "A Dream on Insomnia" presents a cinematographic view on incest taboo in a fragmented time concept with a familiar story.

Meryem and her father live in a village far from crowds. Trying to discover her womanhood Meryem and her father with whom she has a limited communication try to identify themselves firstly as individuals than as a family. Out of all the social and moral values of the society they have to redefine the notions of manhood and womanhood and the notion of family with their own instincts.


Oyuncular:Ceren Menekşedağ
Yaşar Nezih Eyüboğlu
Mert Karaca
Yönetmen ve Senaryo:Ali Öztürk
Görüntü Yönetmeni ve Kurgu:Yusuf Demirkol
Yapımcılar:Ali Öztürk
Ceren Menekşedağ
Yusuf Demirkol
Sanat Yönetmeni:Özkan Öztürk
Yönetmen Yardımcısı:Enes Uysal
Yapım Sorumlusu:Ferdi Çetin
Ses:Uğur Özcan
Işık:Onur Kızıldeli
Oyuncu Asistanı:Sebla İplikçi
Set Sorumlusu:Serhat Yıldız
Ulaşım:Alaaddin Erat
Fotoğrafçı:Buğra Erkan
A Dream On Insomnia - Poster